Porządek w szafie a składanie ubrań

Odpowiednie składanie ubrań to klucz do tego aby w naszej szafie utrzymał się porządek na dłużej.

Odpowiednie techniki składania zapewnią, że ubrania nie będą rozwijały się jeśli będziemy np. wyciągać daną rzecz ze środka stosu.

No dobrze, składanie składaniem ale potrzebny jest jeszcze jeden bardzo istotny składnik, który sprawi, że składanie będzie miało jeszcze większy sens. Co zrobić aby to nasze składanie było jeszcze bardziej efektywne?

Zastanów się teraz i odpowiedz sobie.

Czy wiesz, ile masz aktualnie ubrań w swojej szafie i jaki % z nich używasz?

Wiesz, ze zazwyczaj używamy 20% ubrań, które posiadamy? Pozostałe 80% jest nieużywana lub używana bardzo sporadycznie. Na dodatek Twoja szafa pęka w szwach a Ty nie masz się w co ubrać?

Odpowiedź na to: decluttering czyli pozbycie się nadmiaru niepotrzebnych rzeczy z naszej szafy.

No dobrze ale jak prawidłowo się za to zabrać. Najlepiej przejść przez kilka podstawowych etapów, o których szeroko opowiadam w moim kursie 🙂

Po zrobieniu declutteringu czyli pozbyciu się nadmiaru niepotrzebnych rzeczy z szafy przechodzimy do organizacji i składania ubrań.

Warto wprowadzić sprytne składanie ubrań i odpowiednie techniki, które zapewnią porządek na dłużej. Zobacz kurs.

  • Przede wszystkim widać wszystkie ubrania po otwarciu szuflady dlatego też łatwiej jest znaleźć ubranie, którego szukamy
  • po drugie, ubrania nie rozsypują się jeśli wyciągamy daną rzecz ze środka
  • po trzecie łatwiej jest utrzymać porządek jeśli mamy wyznaczone strefy i kategorie – to w pewien sposób wymusza na nas samych odkładanie rzeczy na swoje miejsce
  • po czwarte : efekt wizualny, z przyjemnością otwieramy szufladę kiedy widzimy w niej porządek i możemy w niej wszystko znaleźć. To kreuje w nas samych pozytywne emocje i nawyki, które przekładają się na chęć utrzymania takiego porządku na dłużej.

To co, zabierasz się za porządki w swojej szafie? 😉

Jeśli zainteresował Cię temat składania, declutteringu i porządku w szafie, który utrzyma się na dłużej to zapraszam do przejrzenia oferty mojego kursu składania .

Najnowsze wpisy